info@turderyasi.com
__empty__
+90 (212) 644 37 16
__empty__
Whatsapp
29Ağu

Günübirlik Yedigöller Turu

Değerli Misafirlerimiz belirtilen saat ve duraklarından hareket ile Tur Deryası (turderyasi.com)  araç içi ikramlar eşliğinde günübirlik Yedigöller turumuza başlıyoruz. Doğa ve tabiat turu olan bu programımızda siz değerli misafirlerimiz çok keyifli anlar yaşayacaksınız. Yol güzergahın da vereceğimiz sabah kahvaltısı (Ekstra) ve molalar ile birlikte 5- 5,5 saatlik bir yolculuktan sonra Yedigöller ‘e varıyoruz. Artık Yedigöller’i keşfetme zamanına geçmeden önce Piknik alanına giderek öğlen yemeği molası veriyoruz.

Öğlen yemeğinde mangal partisi ve sınırsız meşrubat bizleri bekliyor. (Ekstra). Öğlen yemeği molasından sonra Yedigöller gezimize başlıyoruz. Bölgenin adını alan gölleri İnce Göl, Sazlı Göl, Kuru Göl, Nazlı Göl, Derin Göl, Büyük Göl ve Serin Göl’ü sırası ile geziyoruz. Orman içinde yapacağımız yaklaşık 3 saatlik yürüyüşümüz esnasında ahşap köprülerden geçiyor, yüzlerce renkli ağaç arasında patika yollardan yürüyerek ilerliyor ve nilüfer bahçelerini resmederek yavaşça dinlenerek ilerliyoruz. Dilek Çeşmesi suyumuzu içerken Şelaleyi de seyredip bol bol fotoğraf çekiniyoruz.

Yedigöller gezimizi tamamladıktan sonra yine yol güzergahımızın üzerinde bulunan Kapankaya Seyir Terasına çıkıyor ve hem gölleri hem de orada ki muhteşem manzarayı panaromik olarak izliyoruz. Molamız esnasında yeterince dinlendikten sonra tekrar yol üzerinde bulunan ve müthiş manzaraya sahip bir alanda duruyoruz. Burada köylülerin hazırladıkları közde patates, mısır vb. gibi doğal besinlerden tadarken, kendimizi doğal manzaraya teslim edip bolca fotoğraf çekiniyoruz.

Artık yavaş yavaş yola koyulma vakti diyor ve araçlarımıza binerek turumuzu tamamlamak üzere Bursa’ya doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara geri bırakarak bir daha ki Tur Deryası (turderyasi.com) organizasyonlarında ve gezilerinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz. Hoşçakalın.

 Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  1. Tur Deryası araçları ile gidiş dönüş ulaşım.
  2. Tur Deryası araç içi ikramlar
  3. Profesyonel Rehberlik hizmeti
  4. Tur Deryası Kılavuzluk hizmeti
  5. Seyahat Sigortası
  6. Tur Deryası Güvencesi
  7. Programda belirtilen tüm çevre gezileri
  8. Gezi boyunca tüm otopark ücretleri

Önemli Uyarı: Bölgede telefon şebekelerinin çekmemesi nedeni ile Yedigöller bölgesinde rehberiniz eşliğinde grup olarak gezinti sağlanacaktır. Rehberimiz size yeterli kadar zaman verecek ve sizi tüm anlanları anlaratak gezidirecektir. Bu noktada rehberin talimatlarına uymanız önem arz etmektedir.
Bölge rehberimiz tarafından anlatıldıktan sonra serbest zaman verilecektir.

AMACIMIZ:

Doğanın tam ortasında sonbaharın renkleriyle keyifli yürüyüşler yapmayı hedefliyoruz. Fotoğraf meraklılarının da özellikle ilkbahar ve sonbahar yeri olarak tercih ettiği Abant Gölü ve Yedigöller’in renklerinin keyfini yaşamanızı amaçlamaktayız. Bir günün geçirileceği bu turda dingin saatlerde doğanın ritmine kendimizi bırakacağız. Abant gölü ve Yedigöller Milli Parkında hâkim bitki örtüsü kayın ağaçlarıdır.

Yürüyüş parkurumuzda ayrıca meşe, gürgen, kızılağaç, karaçam, sarıçam, köknar, karaağaç, ıhlamur ve porsuk gibi değişik tür ağaçları da görmek mümkün olacak. Ayrıca ormanın diğer canlıları olan ve etkili koruma programıyla parkın içerisinde ve yakın çevresindeki sahalarda sayıları artan geyik, karaca, ayı, yabani domuz, kurt, tilki ve sincap türleri de bulunmaktadır. Bakarsınız birileriyle karşılaşma şansımız olabilir.

 

Toplam Kat Edilecek Mesafe:668km
Sabah Kahvaltısı: Yol üzeri dinlenme tesisinden alınacaktır. (ekstra)
Öğlen Yemeği: Yedigöller’de mangal partisi + meşrubat (ekstra)
Akşam Yemeği: Türsan Dinlenme Tesislerinde (ekstra)

 

Kalkış Durakları ve Saatleri:

Beylikdüzü Migros Önü (06:00)

Bakırköy İncirli Alfemo Önü (06:30)

Mecidiyeköy Yapıkredi Bankası Önü (06:45)

Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü (07:15)

Kartal Köprüsü Otobüs Durağı (07:30)

Çayırova Mc Donalds Önü (08:00)

Bir cevap yazın

Güvenli ve keyifli onlarca tatil, tur seçenekleriyle her güzel anınızda yanınızdayız...

Bize Ulaşın!

Tur Deryası Bir İHVAN TURİZM Kuruluşudur.

Scroll to top