info@turderyasi.com
__empty__
+90 (212) 644 37 16
__empty__
Whatsapp
10Eyl

Günübirlik Taraklı Göynük Çubuk Gölü Turu

 Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Tur Deryası araçları ile gidiş dönüş ulaşım.
  • Tur Deryası araç içi ikramlar
  • Profesyonel Rehberlik hizmeti
  • Tur Deryası Kılavuzluk hizmeti
  • Seyahat Sigortası
  • Tur Deryası Güvencesi
  • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
  • Gezi boyunca tüm otopark ücretleri

Kalkış Durakları ve Saatleri:

Beylikdüzü Migros Önü (06:00)

Bakırköy İncirli Alfemo Önü (06:30)

Mecidiyeköy Yapıkredi Bankası Önü (06:45)

Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü (07:15)

Kartal Köprüsü Otobüs Durağı (07:30)

Çayırova Mc Donalds Önü (08:00)

Yukarıdaki biniş noktalarımızdan katılacak olan misafirlerimizle birlikte araç içi kahvaltı eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız olan Şener Şen ve Olgun Şimşek’in rol aldıkları Televizyon reklamlarında ”Mümkünlü Kasabası” olarak geçen Taraklı’ya hareket ediyoruz.

Bithinya, Roma, Bizans, Osmanlı… Osmanlı-Türk mimarisinin sivil ve rafine örneklerini korumayı başarmış ender kentlerden birisi olan Taraklı’ya ulaşıyoruz. Burada meşhur taraklı ev mimarisine uygun bir konakta serpme köy kahvaltısı yapıyoruz. Kahvaltımızın ardından Taraklı’yı gezmeye başlıyoruz. Doğası, tertemiz sokak ve parkları içerisinde barındıran Taraklı’da ilk durağımız Kültür Evi oluyor. İlçenin restore edilen ender binalarından biri olan Kültür Evi’nde, kumaş dokuma aletlerini, çingenelerin yaptığı demir ve ferfore işlerini, Taraklı doğumlu ünlü hattat sanatçısı Saim Özel’in eserlerini ve yöresel kıyafetleri gördükten sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bağdat Yolu üzerinde bulunan Taraklı’nın eskiden kervanların konakladığı ve yılların hiçbir zaman eskitemediği Tarihi Han’ı görüyoruz. Ardından sivil mimarinin ilçedeki en güzel örneklerinden Çakırlar Konağı ve eski Vali Konağını ziyaret ediyoruz.

Sonrasında Yavuz Sultan Selim’in Vezir-i Azamı Yunus Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan Yunus Paşa Camii, (Kurşunlu Camii), yapıldığı yıllarda Yunus Paşa Camii’ni merkezi sistemle alttan ısıtılmasında kullanılmış Tarihi Hamam’ı görerek, Yusuf Bey Mahallesi’ndeki  5 asırlık Tarihi Çınar Ağacı’nı ve Osmanlı’dan Cumhuriyet’e kadar kullanılan Rüştiye Mektebi’ni gezilerinden sonra Göynük‘e hareket ediyoruz. Akşemsettin‘in yöresi Göynük‘te, ilk olarak Gazi Süleyman Paşa Hamamı ve Camii, Akşemsettin Türbesi’ni geziyoruz. Daha sonra şehri panoramik olarak göreceğimiz Zafer Kulesi’ne çıkıyoruz. Burada Göynük hakkında genel bilgi alıp, bol bol fotoğraf çektikten sonra, yörenin meşhur fasulyelerinin satıldığı dükkanlardan alışveriş yapıp, Çubuk Gölü‘ne hareket ediyoruz. Kayabaşı tepesinden inen bir heyelanın genişleyen vadiyi tıkaması sonucu oluşmuş, etrafı güzel çam ormanlarıyla kaplı Çubuk Gölü’nü ve Değirmenleri görüp fotoğrafladıktan sonra dönüş yoluna geçerek akşam saatlerinde  İstanbul’da  siz değerli misafirlerimize aldığımız kalkış noktalarında bırakarak bir başka Tur Deryası (turderyasi.com) organizasyonunda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Araç içi kahvaltı paketi (Tur Ücretine Dâhil)
Öğlen Yemeği: Serbest olarak alıyoruz. (Ekstra)
Akşam Yemeği:
Dinlenme tesisinde

Toplam kat edilen mesafe  : 548km

 

Tur hakkında Kısa Bilgiler

TURUN TOPLAM SÜRESİ: Günübirlik Gezi
KONAKLAMA ve KONSEPT: Konaklama yok
GEZİLECEK YERLER VE AKTİVİTELER: TARAKLI – TARİHİ ÇINAR – GÖYNÜK – ZAFER KULESİ – AKŞEMSEDDİN TÜRBESİ – ÇUBUK GÖLÜ
HAREKET SAATLERİ VE DURAKLARI: Tur çıkış tarihi günü sabah hareket eder.

 

Bir cevap yazın

Güvenli ve keyifli onlarca tatil, tur seçenekleriyle her güzel anınızda yanınızdayız...

Bize Ulaşın!

Tur Deryası Bir İHVAN TURİZM Kuruluşudur.

Scroll to top