info@turderyasi.com
__empty__
+90 (212) 644 37 16
__empty__
Whatsapp
2Eyl

Günübirlik Maşukiye Ormanya Turu

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
• Tur Deryası araçları ile gidiş dönüş ulaşım.
• Tur Deryası araç içi ikramlar
• Profesyonel Rehberlik hizmeti
• Tur Deryası Kılavuzluk hizmeti
• Seyahat Sigortası
• Tur Deryası Güvencesi
• Programda belirtilen tüm çevre gezileri
• Gezi boyunca tüm otopark ücretleri

Kalkış Durakları ve Saatleri:
Beylikdüzü Migros Önü (06:00)
Bakırköy İncirli Alfemo Önü (06:30)
Mecidiyeköy Yapıkredi Bankası Önü (06:45)
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü (07:15)
Kartal Köprüsü Otobüs Durağı (07:30)
Çayırova Mc Donalds Önü (08:00)

Misafirlerimizi önceden belirtilen kalkış noktalarından alarak Günübirlik doğasıyla meşhur olan Maşukiye ‘ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından Maşukiye ‘ye ulaşıyoruz. Maşukiye ’ye ulaştığımızda İlk olarak kahvaltı molası veriyoruz. Mola ardından ister az eğimli ister eğimi fazla patikalarda doğayla baş başa kalacağımız yürüyüşümüze başlıyoruz. Görsel harikaların içinde, bol oksijenli ormanlarda, harika çiçek kokuları eşliğinde yapacağınız yürüyüşlerle daha zinde olacağınız kesin. Şehrin izbe havasından birazda olsa uzaklaşıp Maşukiye ‘de geçireceğiniz zamanlar yaşamınızda değişik tatlar bırakacak.

Doğa yürüyüşümüzün ardından Şimdi Aktivite Zamanı…

Misafirlerimiz Maşukiye ’de Ayrı gezegen Cam Teras’ta doğa içerisinde gezi, ATV safari, Zepline veya UTV turu gibi aktivitelere katılabilirler. (Tüm bu aktiviteler ekstra ücretlidir.) UTV veya ATV kullanımı ve güvenlik hakkında 10-15 dakikalık bilgi veriliyor. Bu kısa ve önemli bilgilerin ardından ilk grubumuz rehber önderliğinde safariye başlıyor. Safari yaklaşık 45dk sürmektedir. Bu gezimiz boyunca orman içerisinde kayın ağaçlarının arasında patika yollarda zorlu bir yolculuk yapacağız. Patikalarda, derelerde, sulardan geçerek Samanlı dağının hoş manzaralarını resimlemek için kısa molalar veriyoruz.

Ehliyet şartı aranmamaktadır 16 yaşını doldurmuş ve ağır sağlık problemi olmayan herkes safariye katılabilir. Parkur turumuza katılan misafirlerimize göre rehberimiz tarafından belirlenecektir. İsteyen Misafirlerimiz ise cam terasta manzaraya karşı kahvelerini yudumlayabilirler. Maşukiye ’deki gezimizin ardından ikinci rotamız olan Ormanya’ya gitmeden öğle yemeği molasını vereceğimiz restoranımıza gidiyoruz (ekstra). Misafirlerimiz yemeklerini yedikten sonra Ormanya ’ya doğru yolumuza devam ediyoruz.

Ormanya:

10 yılı aşan araştırma ve planlama süreci sonunda ortaya çıkarılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı sorumluluğunda ve koordinasyonunda gerçekleştirilen ve doğal çevresiyle birlikte 4 bin dönümlük alana yayılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahiptir. Bitki ve hayvanların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği ORMANYA Doğal Yaşam Parkı’nda ziyaretçiler için de tüm detaylar titizlikle düşünülmüştür.

Her yönüyle dünya ölçeklerinde bir proje olan ORMANYA; doğal yaşamın korunması ve turistik amaçlı kullanımın bir araya getirildiği özgün bir model ortaya koymaktadır. Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda ORMANYA, Türkiye’nin en önemli doğa turizm destinasyonu olma potansiyeline sahiptir.

Ormanya da ki gezimiz sonrası 30 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Sapanca Gölü turistlik tesislerinin olduğu sahil şeridine ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimize vereceğimiz serbest zamanımızda dileyenler göl kenarında yürüyüş yapabilir, göl üzerinde yaz aylarında bulunan deniz bisikletlerine binebilir, dileyen misafirlerimiz günün yorgunluğunu atmak için göl manzaralı kafelerde vakit geçirebilirler. Buradaki zamanımızın bitiminde toplanma saatimizde araçlarımızda olup İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Serpme kahvaltı (EKSTRA)
Öğlen Yemeği: Serbest olarak alıyoruz. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Dinlenme tesisinde
Toplam kat edilen mesafe : 367KM

Tur hakkında Kısa Bilgiler

TURUN TOPLAM SÜRESİ: Günübirlik Gezi
KONAKLAMA ve KONSEPT: Konaklama yok
GEZİLECEK YERLER VE AKTİVİTELER: MAŞUKİYE – ORMANYA – SAPANCA
HAREKET SAATLERİ VE DURAKLARI: Tur çıkış tarihi günü sabah hareket eder.

Bir cevap yazın

Güvenli ve keyifli onlarca tatil, tur seçenekleriyle her güzel anınızda yanınızdayız...

Bize Ulaşın!

Tur Deryası Bir İHVAN TURİZM Kuruluşudur.

Scroll to top